35 اثر از 310 اثر ارسالی به مرحله پایانی صاحب قلم راه یافتند

35 اثر از 310 اثر ارسالی به مرحله پایانی صاحب قلم راه یافتند

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری رسانا، پس از پایان فراخوان نخستین رویداد صاحب قلم که از نیمه اردیبهشت 1400 آغاز شد و تا نیمه تیرماه ادامه داشت، بیش از 150 نوقلم با 310 اثر از 23 استان شرکت و ایده‌ها، طرح‌ها و فیلمنامه‌های خود را در سامانه صاحب قلم به نشانی Sahebqalam.ir ثبت کردند.

تهران، خراسان رضوی، قم، اصفهان، خوزستان، فارس و البرز استان‌هایی هستند که بیشترین شرکت‌کننده را در این رویداد دارند. بر اساس این گزارش، افراد برگزیده پس از داوری اولیه توسط هیات انتخاب، در رویدادی 2 روزه شرکت می‌کنند و پس از طی مراحل مختلف، طرح‌های نهایی تله‌فیلم یا مینی‌سریال خود را ارسال می‌کنند.

بر همین اساس پس از داوری اولیه توسط هیات انتخاب رویداد متشکل از آقایان علیرضا اسحاقی، عباس هادیان، محسن ملکی و علی عموکاظمی، نهایتا با ارزیابی داوران، 35 اثر ذیل (ایده و طرح) بدون اولویت رتبه بندی، از میان آثار ارسالی برای شرکت در مرحله نهایی رویداد «صاحب قلم» انتخاب گردید:
1- هفت دلاور (محمد اسکندرزاده - سمنان)
2- مبارزه (بهنام اسکندری - زنجان)
3- ایرانی (اباذر افشار - تهران)
4- شبهای روشن مهتابی (مهراب اکبری - قم)
5- درخت آرزوها (غلامرضا آقایاری - تهران)
6- پرواز مرغ مهاجر (مهسا برقی - تهران)
7- رویای بلند (زینب بنی اسدی - کرمان)
8- سارا و ساداکو (محمدرضا پستک - تبریز)
9- ارث پدری (عاطفه جعفری - تهران)
10- سلول های خاکستری قلب (غلامرضا جوانبخت - شهرکرد)
11- زمان خوار (امیرحسین جواهری - تهران)
12- نیسان آبی (محمدسعید چوبند مولایی - کرج)
13- غلظت خون (حسین حسین زاده - جهرم)
14- اتفاق خوب (ایمان حصاری - تهران)
15- آغوش بیجان (فاطمه خوشنود - تهران)
16- سرزمین (رضا دانش پژوه - یاسوج)
17- چشم های روشن (محسن راست خانه - شیراز)
18- مسابقه در خانه (صبا ربیعی - تهران)
19- بامداد (محمدحسین زارعی - تهران)
20- نگاه های منتظر (فاطمه سیدین - تهران)
21- توتا (محمد صبوحی - زاهدان)
22- تروما (آمین صحرایی - تهران)
23- مهمات خانه (محمدجعفر صفاری نیا - تهران)
24- حدود باریک طلایی (محسن ضمیری اخلاقی - مشهد)
25- سیمرغ (معصومه عابدینی - تهران)
26- نبرد برای زندگی (رضا عزیزی - تهران)
27- مثل مسی به توپ ضربه بزن (مهیار علیپور - کرج)
28- دشمن عزیز (هدی فلاح - تهران)
29- پاداش طلا (زهرا فیروز شریف - مشهد)
30- عشقاباد (نوید کریمی - مشهد)
31- آنرومدا (محمود مرادی جهان - قم)
32- اولین (امیر مهدیان - تهران)
33- میراث ورسک (امیرصالح موتمنی - تهران)
34- شکیبا (مجید میرزایی - تهران)
35- جایی همین حوالی (راضیه یگانه – نی ریز)


این افراد ابتدا در رویدادی یک روزه شرکت نموده و ضمن استفاده از کارگاه های آموزشی، آشنایی کاملتری با فراخوان ایده پردازی در موضوع رویای ایرانی به دست خواهند آورد. پس از این برنامه یک روزه، افراد برگزیده فیلمنامه های نهایی خود را برای رقابت پایانی ارسال نموده و در پایان 3 فیلمنامه برتر مورد حمایت نگارش متن توسط مرکز سیمافیلم قرار خواهند گرفت.

اولین رویداد فیلمنامه نویسی صاحب قلم با موضوع «رویای ایرانی» و در محورهای «رویای ایرانی و انقلاب اسلامی»، «رویای ایرانی و خانواده»، «رویای ایرانی و کودک و نوجوان»، «رویای ایرانی و پیشرفت اقتصادی»، «رویای ایرانی و عدالت اجتماعی»، «رویای ایرانی و پیشرفت علمی»، «رویای ایرانی و قهرمانان آینده» برگزار شده است.

انتهای پیام